U nedelju, 30.09.2018. u Bačkoj Palanci je odigrana utakmica 2. kola Super B lige Srbije grupa Sever-centar, u kojoj je ekipa RK Lavovi BP ugostila ekipu RK Jedinstvo iz Novog Bečeja. Ova utakmica je bila specifična po tome što je Lavovima ovo bio superligaški debi pred domaćom publikom, koje se za ovu priliku okupilo preko 300. Lavovi su na ovom meču igrali sa dosta oscilacija ali su kada je bilo najvažnije odigrali kako treba, ne dozvolivši gostima šansu da iz Tikvare odu neporaženi. Na ovaj način su Lavovi zabeležili i drugu superligašku pobedu konačnim rezultatom RK Lavovi BP – RK Jedinstvo 29:21 (11:11).

Prvo poluvreme utakmice Lavovi su na momente igrali odlično a u nekim trenutcima potpuno neorganizovano, ali su ipak sredinom poluvremena imali prednost od 2 gola razlike. Do kraja poluvremena dolazi do pada u igri Lavova, što iskusna gostujuća ekipa koristi i na odmor se odlazi sa nerešenim rezultatom. U drugom poluvremenu Lavovi kreću silovitije, i za 10 minuta igre u drugom poluvremenu stiču prednost od 5 golova, koja je kako se kasnije pokazalo, do kraja meča bila presudna. Gosti se nisu predavali i maksimalno su se trudili da naprave preokret, ali najviše što su mogli je da u par navrata priđu na -3. U finišu utakmice do izražaja dolazi bolja fizička pripremljenost Lavova, tako da je prednost Lavova rasla sve do konačnih 29:21.

U pobedničkoj ekipi golgeterskim učinkom ponovo su se istakli Aleksa Đurković i Danilo Radović, a odličan posao uradio je i golmanski par Ćirović i Mandić, a golman Lavova Aleksandar Mandić je proglašen i za igrača utakmice.

Na ovoj utakmici za Lavove su nastupali: Okuka, Stanojev, Đurković 10, Milošević 2, Đurica, Urošev, Mandić, Kozomora 1, Kosjer, Ćirović 1, Čupković 4, Radović 8, Prodanović 3, Agić, Popara i Miljković. Na klupi su sedeli treneri Sudžum Dragan i Karanović Radovan.

Naredne nedelje, 07.10.2018. Lavovi gostuju u Loznici istoimenoj ekipi. Lozničani su u prva dva kola oba puta gostovali i zabeležili dva poraza, i sigurno će u ovoj utakmici tražiti priliku da zabeleže prve bodove u ovoj sezoni. S druge strane, za Lavove je ovo početak serije vrlo neugodnih utakmica, jer posle Loznice gostuju u Požarevcu dojučerašnjem Super A ligašu, a zatim dočekuju Vrbas koji ove sezone znatno pojačan, ima visoke ambicije.