U subotu, 05.05.2018. u Bačkoj Palanci je odigrana utakmica 19. kola Prve lige Srbije grupa Sever, u kojoj su se sastali lider na tabeli RK Lavovi BP i RK Hercegovina iz Sečnja.  Igrači Lavova su opravdali ulogu favorita te su posle dobre partije zabeležili ubedljivu pobedu konačnim rezultatom RK Lavovi BP – RK Hercegovina 31:25 (16:13).

Iako su važili za favorita u ovoj utakmici Lavovi su ipak bili na oprezu jer ekipa Hercegovina važi za izuzetno nezgodnu i borbenu ekipu, što se videlo i na ovoj utakmici, gde se nijednog momenta nisu predavali. Sam početak prvog poluvremena pripao je gostima, koji su u 8. minutu imali vođstvo od 3:5. Nakon toga Lavovi uzimaju stvar u svoje ruke i 5 minuta pre kraja poluvremena dolaze do velikih +6 (16:10). Međutim borbeni gosti ne posustaju i do odlaska na odmor smanjuju zaostatak na samo 3 gola. U drugom poluvremenu je viđena velika borba u kojoj je domaćin uspevao da održi 3 gola prednosti, ali nije uspevao da slomi goste sve do 49. minuta utakmice. U tim momentima Lavovi prave seriju od 3:0 i ponovo odlaze na +6, da bi maksimalnu prednost od +7 ostvarili na 5 minuta pre kraja utakmice. Na kraju je konačan rezultat glasio 31:25. U ovom meču domaća ekipa je pružila dobru igru a razlog zašto ona nije bila izražena i većom gol razlikom leži u činjenici da je promašeno mnogo takozvanih “zicera“.

U pobedničkoj ekipi malo bolji od ostalih su bili golman Ćirović i igrač utakmice Radović. Nakon ovog kola stanje na tabeli je nepromenjeno, Lavovi se i dalje nalaze na vrhu tabele sa bodom prednosti u odnosu na drugoplasiranu ekipu Sivca 69.

Na ovoj utakmici za Lavove su nastupali: Medić, Okuka 3, Đurković 5, Mrakić 2, Urošev 1, Čupković 6, Ćirović, Đukić, Radović 8, Prodanović 4, Bubanja, Dutina, Puđa 2, Jović, Vučković i Kosjer. Na klupi su sedeli treneri Permoser Slobodan i Šešum Pero.

Do kraja prvenstva Lavovima su preostale još 2 utakmice, a 3 boda od moguća 4, garantuju titulu prvaka bez obzira na ostale rezultate. U narednom kolu, idućeg vikenda, Lavovi imaju izuzetno teško gostovanje u Mokrinu protiv RK Crvena Zvezda. Svoju poslednju prvenstvenu utakmicu Lavovi će odigrati u Bačkoj Palanci u sredu, 16.05.2018. sa početkom u 19 časova i 30 minuta, a protivnik je RK Banatski Karlovac. O važnosti ovih utakmica ne treba trošiti reči, te se nadamo da na ovoj utakmici neće izostati podrška navijača.