U nedelju, 19.11.2017. u Bačkoj Palanci je odigrana derbi utakmica devetog kola Prve lige Srbije grupa Sever, u kojoj su se sastale ekipe RK Lavovi BP i RK Crvena Zvezda iz Mokrina. Ova utakmica je sa pravom ponela epitet derbija kola jer su se u njoj sastale, dotada prvoplasirana i trećeplasirana ekipa na tabeli, između kojih je bodovna razlika samo 2 boda u korist Lavova. Međutim, iako se očekivala rezultatski mnogo neizvesnija utakmica, domaćin je slavio vrlo ubedljivo, a konačan rezultat je glasio RK Lavovi BP – RK Crvena Zvezda 40:33 (22:13).

Prvi deo prvog poluvremena protekao je u žestokoj i ravnopravnoj borbi u kojoj je domaćin stalno imao blagu rezultatsku prednost. Sredinom prvog poluvremena, Lavovi dodaju gas i u 26. minutu dolaze do velike prednosti od 19:9, a na odmor se odlazi sa velikih +9 za Lavove. U drugo poluvreme Lavovi ulaze čvrsto rešeni da gostima ne pruže nikakvu šansu za preokret. Iako su igrači gostujuće ekipe pokušavali da načine preokret, i u par navrata prilazili na samo 5 golova zaostatka, domaćin nije dozvolio nikakvo iznenađenje u drugom poluvremenu. Na kraju je konačan rezultat glasio, vrlo ubedljivih i po svemu prikazanom na terenu, više nego zasluženih, 40:33 za ekipu Lavova. Gosti ovim rezultatom čak mogu biti i zadovoljni, jer je domaćin propustio priliku da i znatno ubedljivije savlada rivala. Naime, igrači Lavova su zabeležili dosta promašaja iz takozvanih zicer situacija (što im se inače nije dešavalo ove sezone). U redovima Lavova su se svojim golgeterskim učinkom istakli Filip Grubor, Danilo Radović i Aleksa Đurković a na golu je opet briljirao Nikola Ćirović (proglašen za igrača utakmice).

Nakon ove pobede Lavovi su i dalje usamljeni na vrhu tabele sa 16 osvojenih bodova.

Na ovoj utakmici za Lavove su nastupali: Okuka 1, Grubor Filip 8, Đurković 6, Mrakić 3, Urošev 2, Nović, Kosjer, Čupković 4, Ćirović, Grubor Miloš, Petković, Radović 6, Prodanović 4, Puđa 5, Vučković i Jović 1. Na klupi su sedeli treneri Permoser Slobodan i Karanović Radovan.

U narednom kolu Lavovi odlaze na gostovanje u Banatski Karlovac, gde ih očekuje istoimena ekipa domaćina.