U četvrtak, 01.11.2018. u Lazarevcu je odigrana utakmica 6. kola Super B lige Srbije grupa Sever-Centar, u kojoj je ekipa RK Lavovi BP gostovala trećeplasiranoj ekipi na tabeli, Kolubari iz Lazarevca. Lavovi su odigrali odličan meč, uprkos činjenici da su na ovu utakmicu otputovali značajno oslabljeni. Naime Đurković i Agić se još oporavljaju od povreda, a Vujasinović i Kozomora su odsustvovali zbog obaveza na poslu. Zbog toga je odgovornost pala na mlađe igrače, koji su uspeli da nastave niz dobrih rezultata RK Kolubara – RK Lavovi BP 22:29 (11:14).

Domaćin je na samom početku meča poveo sa 1:0, i to je bilo sve što se Kolubare tiče. Ostatak meča protekao je u nadmoćnijoj igri Lavova. Tokom čitavog prvog poluvremena Lavovi su odličnom igrom gradili rezultatsku prednost da bi dva minuta pre kraja poluvremena došli na +4, ali domaćin u poslednjim trenutcima postiže pogodak, pa se na odmor odlazi sa rezultatom 11:14 u korist Lavova. Ako je pred početak drugog poluvremena postojala sumnja kako će mlada ekipa Lavova sačuvati prednost pred mnogo iskusnijim protivnikom, ona je odagnana već u prvih par minuta drugog poluvremena, kada Lavovi odlaze na +6. Domaćin poslednju priliku da učini nešto više ima u 44. minutu kada prilazi na samo gol zaostatka, ali Lavovi tek tada dodaju gas i furioznom igrom prave seriju od 5:0 i ponovo odlaze na +6. Do kraja utakmice na terenu je postojala samo jedna ekipa, i samo se postavljalo pitanje koji će biti konačan rezultat. Lavovi su u jednom trenutku imali čak 8 golova prednosti a konačan rezultat je glasio RK Kolubara – RK Lavovi BP 22:29.

U ekipi Lavova najefikasniji je bio Danilo Radović koji je dalekometnom rafalnom paljbom prosto izluđivao odbranu domaćina. Posebno poglavlje ove utakmice rezervisano je za kadetskog reprezentativca Srbije, golmana Lavova Nikolu Ćirovića. Kao hobotnica je zaustavljao šuteve domaćih igrača sa svih pozicija, a poseban kuriozitet je da je odbranio čak 5 od ukupno 7 sedmeraca dosuđenih u korist domaćina, pa je tako potpuno zasluženo proglašen za igrača utakmice. Posebno raduje i povratak na crtu kružnog napadača Filipa Grubora, koji je odigrao prvu utakmicu posle 6-mesečne pauze zbog povrede stopala i pružio odlličnu igru.

Na ovoj utakmici za Lavove su nastupali: Okuka 1, Grubor 3, Stanojev, Milošević 5, Đurica, Urošev 1, Mandić, Lakić, Kosjer, Ćirović, Čupković 2, Radović 14, Prodanović i Porobić 3. Na klupi su sedeli treneri Sudžum Dragan i Permoser Slobodan.

Posle 6. kola Vrbašani su i dalje prvi, a Lavovi ih prate sa 2 boda zaostatka i bodom prednosti ispred trećeplasiranog Proletera iz Zrenjanina. Naredno kolo Lavovi igraju u nedelju 11.11.2018. u 17 i 30 u Sportskoj Hali Tikvara, a protivnik im je ekipa Morave iz Velike Plane. Nadamo se da će ljubitelji rukometa doći u što većem broju da pomognu da se zabeleži još jedna pobeda.